دشمن راهی جز تأمین بدون تنازل حقوق ملت ایران ندارد

دبیر شورای عالی امنیت ملی مذاکره با فردی را که به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیست حماقت خواند و گفت: دشمنان به این باور رسیده‌اند که نمی‌توان با بزرگ‌نمایی شبح خیالی جنگ، ملت ایران را وادار به پذیرش ذلت کرد.

دبیر شورای عالی امنیت
دبیر شورای عالی امنیت
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، دریابان علی شمخانی روز گذشته در دیدار رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تعیین‌کننده کمیسیون اقتصادی مجلس در پشتیبانی از راهبرد «مقاومت فعال» در برابر سیاست «فشار حداکثری» امریکا به مردم ایران گفت: در آذر ماه سال گذشته تصمیم گرفته شد که با تغییر رویکرد کشور در برابر بدعهدی امریکا و بی عملی اروپا، اقدامات فعالانه و مقابله‌ای در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و هسته‌ای به مورد اجرا گذاشته شود. وی استفاده از مزیت، فعال‌سازی ظرفیت و ایجاد قابلیت را از جمله مهم‌ترین سیاست‌های اجرایی کشور برای محقق ساختن راهبرد مقاومت فعال برشمرد و گفت: از اردیبهشت ماه سال جاری که این راهبرد با تأخیر چند ماهه به مورد اجرا گذاشته شد، «معادلات قدرت» در منطقه به طور کامل تغییر کرد. دبیر شورای عالی امنیت ملی هدف امریکا از اتخاذ سیاست فشار حداکثری را کاهش تاب‌آوری اجتماعی در ایران و شکل‌گیری شورش‌های داخلی و در نهایت به زانو درآوردن نظام عنوان و خاطرنشان کرد: مردم فهیم و نجیب ما با اشراف نسبت به قصد دشمنان برای ناامن‌سازی کشور در طول دو سال گذشته، بیش از پیش در کنار حاکمیت قرار گرفتند و با مقاومت مثال‌زدنی در ابعاد مختلف، دشمن را ناکام کردند.
شمخانی با تبیین دستاورد‌های ارزنده حاصل از راهبرد مقاومت فعال افزود: امروز دشمن به خوبی متوجه عجز و عدم موفقیت خود در اعمال سیاست فشار – مذاکره شده است و راهی به جز اجرای کامل تعهدات خود و تأمین بدون تنازل حقوق ملت ایران ندارد. وی مذاکره با فردی را که به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیست، حماقت و نشانه ضعف و درماندگی عنوان کرد و اظهار داشت: امروز و با مقاومت مثال‌زدنی مردم ایران، دشمنان ما به این باور رسیده‌اند که نمی‌توان با بزرگ‌نمایی شبح خیالی جنگ، ملت ایران را وادار به پذیرش ذلت کرد. دبیر شورای عالی امنیت ملی، ایجاد ثبات نسبی در اقتصاد کشور و بی تأثیر شدن تحولات سیاسی و امنیتی بر تغییر بازار‌های اصلی و به ویژه نرخ ارز را نشان دهنده موفقیت راهبرد‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: با از میان رفتن تأثیر عوامل روانی و سیاسی بر نرخ ارز، باید همه تلاش‌ها به متعادل کردن نرخ ارز بر اساس واقعیت‌های اقتصادی معطوف شود.
شمخانی در پایان خواستار تمرکز کمیسیون اقتصادی مجلس بر طراحی و تصویب سازوکار‌های پویا به منظور تحریم‌ناپذیر شدن اقتصاد کشور شد و گفت: توجه به فعال شدن بخش خصوصی واقعی در اقتصاد کشور می‌تواند مانند ورود بسیج به جنگ تحمیلی، معادلات اقتصادی را به صورت کامل متحول کند.
پیش از اظهارات دبیر شورای عالی امنیت ملی، رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با ارائه گزارش‌های جداگانه در مورد برنامه‌های اولویت‌دار این کمیسیون، برای رفع مشکلات اقتصادی کشور بر محورهایی، چون ضرورت ایجاد شفافیت در استراتژی اقتصادی کشور، مبارزه غیرتبلیغاتی و مؤثر با فساد، اصلاح ساختار مالیاتی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اصلاح نظام بانکی و فعال شدن هر چه سریع‌تر سازوکار‌های مربوط به ایجاد خزانه الکترونیک تأکید کردند.