ابتلای ۵۵ بیمار جدید به کرونا در اردبیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد؛

ابتلای ۵۵ بیمار جدید به کرونا در اردبیل

ابتلای ۵۵ بیمار جدید به کرونا در اردبیل

اردبیل- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از ابتلای ۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا و فوت سه نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد.

شهرام حبیب زاده  با ابراز تأسف از افزایش آمار ابتلاء به ویروس کرونا در استان اردبیل، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۵ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۷ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز تأسف از فوت سه نفر بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۹۳ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۹ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

حبیب زاده آمار کل بهبود یافتگان کرونا در استان اردبیل را ۷ هزار و ۵۴۲ نفر عنوان کرد و گفت: به منظور قدردانی از زحمات شبانه روزی و بی وقفه کادر درمان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و کمک به قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا ضروری است.

کرونا بیش از هر زمان دیگر مسری و خطرناک شده است

وی گفت: همچنان توصیه ما به مردم استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است به طوری که مردم باید سعی کنند به هیچ عنوان بدون ماسک بیرون از خانه نیایند چرا که خطر ابتلاء به بیماری کرونا بسیار جدی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: این روزها توصیه می‌شود استفاده از ماسک هم از طرف مسئولین و هم مردم شریف استان رعایت شود تا به عنوان یک فرهنگ عمومی مناسب آید چرا که این روزها شاهد کاهش شدید استفاده مردم از ماسک هستیم و این موضوع بسیار خطرناک و تهدیدی برای سلامت هم استانی است.