دنیای مارول با آسمان پرستاره

ناتالی پورتمن، آنجلینا جولی، سلما هایک، اسکارلت یوهانسون و ماهر شالاعلی در فیلم‌‌های جدید ابرقهرمانی بازی می‌کنند

آرش نهاوندی _ مترجم

دنیای مارول با آسمان پرستاره
دنیای مارول با آسمان پرستاره

«انتقام‌جویان: پایان بازی»  امروزه با پشت سر گذاشتن رکورد آواتار مهری بر پایان یک فصل در دنیای سینمای مارول (فیلم‌های ابرقهرمانی) زد. با این حال کارخانه بلک باستر (تولیدکننده فیلم‌های عظیم) سرعتش را کم نکرده و تنها در حال گسترش افق و تنوع خود است.

به گزارش استاف،  کوین فیگ، رئیس استودیوهای مارول در مراسم کامیک – کان در شهر سن‌دیگوی کالیفرنیا،  فهرست جدیدی از بازیگران مطرحی را که در 2 سال آغازین فاز چهارم دنیای سینمای مارول به فیلم‌های جدید این کمپانی می‌پیوندند، اعلام کرد.  در میان نام‌های اعلام شده 3 نام از بقیه نام‌ها بیشتر جلوه می‌کند. ناتالی پورتمن که قرار است در سری چهارم فیلم‌های تور با نام تور: عشق و رعد و برق،  در نقش خدای رعد و برق به ایفای نقش بپردازد. اما مطرح‌ترین ستاره این فهرست آنجلینا جولی است که در نقش یک قهرمان نامیرا در فیلم ابدی‌ها ظاهر خواهد شد. سلما هایک نیز ازجمله بازیگران شناخته شده‌ای است که در این فیلم در کنار آنجلینا جولی به ایفای نقش خواهد پرداخت. اسکارلت یوهانسون نیز دیگر ستاره نام آشنای سینماست که قرار است در فیلم بیوه سیاه بازی کند. در پایان نیز ماهر شالاعلی ازجمله ستاره‌های حاضر در نسخه بازسازی شده فیلم تیغه خواهد بود. براساس آنچه رئیس استودیوهای مارول اعلام کرده این فیلم‌ها قرار است در سال‌های 2021و 2020ساخته شود.کوین فریج در این مراسم به‌طور رسمی اسامی گروه بازیگران در این فیلم‌ها و همچنین نام و طرح‌ها و لوگوهایی را که برای این فیلم‌ها برگزیده شده‌اند اعلام کرد. بر همین اساس فیلم‌های بیوه سیاه،  دنباله دکتر استرینج (اولین فیلم ترسناک ساخته شده توسط کمپانی مارول)،  تور 4،  شانگ شی و ابدی‌ها ازجمله مطرح‌ترین این فیلم‌ها خواهند بود که پیش‌بینی شده طی سال‌های 2020تا 2021ساخته شوند.
آنجلینا جولی که در جمع ستاره‌های حاضر در مراسم کامیک – کان حضور یافته بود،  گفت: خوشحالم که در این مراسم حضور یافته‌ام،  من می‌دانم که عضوی از دنیای سینمای مارول بودن به چه معناست؛ به همین دلیل قصد دارم 10برابر بیشتر از گذشته تلاش کنم. جولی قرار است در فیلم ابدی‌ها،  در کنار بازیگرانی نظیر ریچارد مادن،  کمیل نانجیانی،  سلما هایک، برایان تایری هنری در نقش تنا، خدای
رعد وبرق بازی کند. کارگردان این فیلم کول ژائو خواهد بود. ژائو در این‌باره گفته است که مدت زمان زیادی بود که آرزوی ساخت یک فیلم مارول را در سر می‌پروراندم.