احتمال تعویق زمان سوخت‌گیری با کارت‌های شخصی

وزیر نفت در واکنش به گزارش همشهری مبنی بر ارسال نشدن 3 میلیون کارت سوخت برای مالکان خودرو، احتمال به تعویق افتادن پروژه سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها با کارت هوشمند سوخت را تأیید ولی درعین حال تأکید کرد: از اواخر مرداد عرضه سوخت در جایگاه‌ها تنها با ارائه کارت‌های هوشمند سوخت مالکان خودرو امکانپذیر است.

احتمال تعویق زمان سوخت‌گیری با کارت‌های شخصی
احتمال تعویق زمان سوخت‌گیری با کارت‌های شخصی

بیژن نامدار زنگنه، دیروز گفت: ممکن است فرایند صدور کارت سوخت برای مالکانی که فاقد کارت هستند مدتی زمانبر باشد به همین دلیل برای این افراد برای مدت محدودی تمهیداتی اندیشیده شده تا از کارت سوخت جایگاه‌ها استفاده کنند.

دیروز همشهری گزارش داده بود: 3میلیون مالک خودرو همچنان منتظر دریافت کارت سوخت خود هستند. طبق آخرین آمارها تعداد کل خودروهای واجد شرایط برای دریافت کارت سوخت در سراسر ایران 24میلیون دستگاه است. به این ترتیب تاکنون دست‌کم 12درصد کارت سوخت‌ها هنوز به مقصد نرسیده ‌است. برخی دارندگان خودرو در تماس با همشهری با اشاره به مهلت 20روزه باقیمانده تا زمان اجرای طرح سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها با کارت‌های سوخت شخصی گفته‌اند: کارت‌ سوخت جدید هنوز تحویل آنها نشده و به‌دلیل فصل تابستان و سفر، احتمال ایجاد بروز مشکل برای بخش بزرگی از صاحبان خودرو وجود دارد. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکنون اطلاع‌رسانی دقیقی در این‌باره انجام نداده است.

زنگنه همچنین با اشاره به اینکه نحوه ثبت نام متقاضیان جدید و افرادی که به هر دلیلی فاقد کارت هوشمند سوخت هستند اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: در شرایط فعلی بحث سهمیه‌بندی سوخت مطرح نیست و صرفا این طرح با هدف مقابله با قاچاق سوخت و همچنین اطلاع از میزان مصرف در کشور اجرا خواهد شد.