شاعرانی در بند

«نسیمی که بر ستاره‌ای وزید» رمانی پرکشش و شاعرانه است. این رمان برای نخستین‌بار در سال‌2014 منتشر شد و سرشار از وقایعی است که نشان می‌دهند شاید امید و آزادی در محاق بروند اما هرگز خاموش نمی‌شوند و چون رویش سبزه‌ای در دل سنگ، راهشان را می‌جویند.
داستان در زمانی اتفاق می‌افتد که شعله‌های جنگ جهانی دوم افروخته شده و کره تحت تسلط ژاپن است. بسیاری از فعالان جنبش استقلال‌طلبی کره و از جمله یون‌دونگ‌جو، شاعر نامدار کره‌ای در زندان فوکوئوکا در بند هستند.

شاعرانی در بند
شاعرانی در بند

آرامش  زندان با اتفاقی مرموز به هم می‌ریزد؛ یکی از زندانبانان کشته شده است و مشخص نیست چرا و چطور. کشف راز این اتفاق به کشف وقایع پیچیده‌تری منجر می‌شود که زیر پوست زندان در جریان هستند، وقایعی که نشان می‌دهند شاید امید و آزادی  به محاق بروند اما هرگز خاموش نمی‌شوند.
«نسیمی که بر ستاره‌ای وزید» رمانی رازآلود و البته معمایی ا‌ست که جای‌جای آن به روح ادبیات و شعر آمیخته است. جونگ‌میونگ‌لی، نویسنده اهل کره‌جنوبی است که رمان‌هایش، از جمله نسیمی که بر ستاره‌ای وزید، با استقبال روبه‌رو شده و براساس برخی از آنها سریال ساخته شده است.
این رمان در سال2015 نامزد جایزه مستقل رمان خارجی شده که به‌تازگی مژگان رنجبر این کتاب 352صفحه‌ای را ترجمه و نشر نون با قیمت 42هزار تومان وارد بازار کتاب کرده است.